buffy přemožitelka upírů

5. května 2007 v 12:33 |  Buffy
Buffy Summersová (Sarah Michelle Gellar): Příběh začíná, když se se svou matkou přestěhuje do Sunnysalle. Z minulé školy jí vyloučili za nepříčetnost a údajného vyvolání požáru v místní tělocvičně. Právě v minulé stř. škole byla miláčkem všech - roztleskávačka i královna maturitního plesu. Poté ji ale kontaktoval muž jménem Merrick, který ji pověděl o jejím mimořádném daru - je Přemožitelka. Merrick byl jejím pozorovatelem, ale poté co zemřel se Buffyiny problémy ještě vystupňovyli do vyšších poloh. Ze začátku s darem bojuje, ale nakonec se s tím smiřuje noc co noc chodí zabíjet démony a zachraňuje svět od záhuby. Díky své druhé tváři si dělá mnohé nepřátele a vyčleněna z kolektivu. Je to však jenom dívka, která se snaží alespoň na krátkou dobu svému poslání uniknout a užívat si jako obyčejný teenager. V tomto ji pomáhají její přátelé - Willow, Alex, občas Cordeli, její novy pozorovatel Giles a následně i dobrý upír Angel, do kterého se bezhlavě zamiluje.
Alex LaVelle Harris (Nicholas Brendon): Chodí do stejné třídy s Buffy. Má menší pověst smoleře a je to veliký kamarád Willow. Doma to nemá jednoduché - otec pije a matka není také žádný svatoušek, ale vše bere naprosto s nadhledem a utahuje si ze všech špatných i dobrých věcí co jej obklopují. Od prvního okamžiku se mu Buffy líbí a chvilku je do ní i zamilovaný, ale to časem vyprchá a on pochopí, že jeho láska má jiné jméno. Obyčejný kluk, který má srdce na pravém místě.
Willow Rosemberg ( Allyson Hannigan):
Je původem židovka. Na škole vlastní pověst 'šprtky'. Hodně lidí zneužívá její dobroty a chytrosti. Často je terčem posměchu hlavně od Cordélie. Není moc oblíbená a straní se ostatním. Po příchodu Buffy se stávají nejlepšími přítelkyněmi a s Alexem tvoří nerozlučnou trojku. Je důležitým článkem v boji proti zlu. Nejednou se hodí její skvělé vlastnosti počítačů.
Ruperd Giles (AnthonyStewart Head): Pochází z Anglie. V mládí se snažil uniknout svému osudu být pozorovatelem, a tek se stal členem sekty, která uctíva démona jměnem Eyghon. Poté byl však zkontaktován, aby se stal Buffyiným pozorovatelem a začal pracovat ve škole jako knihovník. našel si zálibu v mystice i oněch knihách. Moudrý muž, který se vždy snaží jednat s chladnou hlavou. Stává se pozorovatelem, ochráncem, přítelem a i náhražkou Buffyina otce. Zamiluje se do Jenny, ale ta jejich vztah se nenaplní.
Cordélie Chase (Charisma Carpenter):Na škole je brána za Bohyni. Krásná, úspěšná, žádoucí. Je si svých předností vědoma a jde si tvrdě za svým. Ve skutečnosti i když je oblíbenou cítí se sama a má pocit, že ji nikdo nerozumí. Po příchodu Buffy je první, kdo se sní snaží spřátelit, jelokož pochází z velkého města. Několikrát se stává obětí útoků nejen démonů, ale i jiných lidí či věcí a pokaždéhledá útočiště u Buffy. Na částečný úvazek jí pomáhá a zvláště po tom, co obětuje svou pověst, aby mohla chodit s Alexem.
Angel (David Boreanz): Ve zkratce je to upír s duší, který se snaží pomáhat přemožitelce v boji proti zlu, i když je do ní zamilovaný.
Jako člověk jménem Liam se narodil v roce 1727. Jeho přeměna v upíra proběhla v roce 1753. Angel byl tulák a alkoholik, což se mu vymstilo, když potkal Darlu, která z něj udělala upíra. V roce 1860 potkal Drusillu, po krátkém románku pozabíjel její rodinu a ji přeměnil na upíra. V roce 1898 zabil dceru cikanského kmene, který na něj uvalil nejhorší kletbu na upíry. Jedná se o to, že mu vrátili duši a jeho sužovali pocity vyny za všechny jeho objeti kvůli jeho upírství. V roce 1990 v New Yorku ho vyhledal dobrý démon Whistler, který mu ukázal Buffy. Angel se rozhodl pomoci jí v jejím boji, ale při té přiležitosti se do ní hluboce zamiluje a ochraňuje jí před nebezpečím.
Je to chudák, jelikož při své lásce nemůže stát. Je nucen jí opustit, protože i za nepatrný okamžik čistého štěstí zaplatí duší a v tomto nebezpečí je pokaždé, když je Buffy na blízku.Objetu je se tedy a nakonec odchází k životu bez jediné ženy, kterou za svůj 241 - letý život miloval.
Spike (James Wesley Marsters): Velice krutý upír, který získal přezdívku Vilém Krvavý, podle způsobu mučení obětí. Je ale mnohem mladší než Angel, ale zato Angel byl jeho Kníže (Zoda) a všechno co nyní umí má právě od něj. Když byl ještě mezi živými byla to romantická duše básníka, ale Drusila z něj udělala démona a on se do ní zamiloval. Představuje velkou hrozbu pro Buffy - má na svém kontě již dvě mrtvé Přemožitelky.
Drusila ( Juliet Landau): Stala se upírem díky Angelusovi. Ten jí nejdříve popletl hlavu, zabil její blížní a poté co uprchla do kláštera jí v den jejího zasvěcení proměnil v upíra. Drusila poté odešla do Prahy, kde potkala Spika a zabila ho. Je krapet na hlavu, ale má mimořádné schopnosti předvídat co se stane. Tipická záporná postava.
Oz (Seth Green): Jeho skutečné jméno je Daniel Osborne. Je to kytarista ve skupině Dingoes Ate My Baby. Velmi tichý, ale chytrý (ve škole není však dostatečně motivován), bystrý a zábavný kluk, však poněkud zvláštní. Je to vlkodlak, kterému se hned na první pohled líbí Willow. Když se ti dva zblíží, pomáhá Buffy a partě v boji proti zlu.
Joyce (Kristine Sutherland): Milá dáma, která je matka Buffy, pracuje s uměním a je rozvedená. Je nešťastná, jelikož své dceři nerozumí a chtěla by jí pomoci. Poté co ale zjistí celou pravdu o Buffy, má o ní starosti a nelíbí se jí její toulání nejen o nocích. Nezbývá jí však než to tolerovat.
Jenny Calendrvá (Robia Brett La Morte): Ve škole pracuje jako učitelka výpočetní techniky. Zblíží se s Gilesem a pomáhá všem s démony. Do města však přijela z jiného důvodu - Je to cikánka, jejíchž pravé jméno je Jana a má za ůkol hlídat, aby Angel trpěl, protože zabil nejoblíbenější dceru z jejího rodu a všechny, kteří se jí dotkly. Po čase zjišťuje, že jeho bolest je díky Buffy menší a chce je rozdělit, ale začíná cítit čím dál tím víc náklonost jak tomuto páru, tak taky k ostatním. Neplánuje románek Gilesem, a když výjde pravda na jevo kdo ve skutečnosti je, chce pomoci s navrácením duše Angelusovi. Je ním ale zabita a kouzlo je uložené na disketě, která při tom zapadne mezi lavice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klikni jsem jestli se ti můj blog líbí

super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama